MOROCCANOİL Bakım Yağı / Light

Kategoriler:

Moroccanoil Bakım Yağı, çevresel etkenlerin yanı sıra şampuan, boya ve permada bulunan kimyasallardan zarar gören saçı yeniden canlandırmaya ve tazelemeye yardımcı olma özelliğine sahiptir. Bu orijinal formül, yağ bazlı saç bakım ürünleri kategorisine öncülük etti. Aynı formül şimdi Light Bakım Yağı’nda da mevcut.  Her iki ürün de ıslak veya kuru saç tarafından kolaylıkla emilebilen ve saçı besleyen antioksidanlar, vitaminler ve proteinler açısından zengin alkolsüz formüle sahiptir.

  • Saçta kontrol edilebilirlik sağlar.
  • Saçtaki dolaşıklıkları çözer.
  • Saça yapılan işlemlerden ve nemden kaynaklanan elektriklenmeyi kontrol altına alır.
  • Boya uygulanmış saçta parlaklığı artırır; rengin daha gerçek ve daha uzun süre kalmasını sağlar.
  • Saçın esnekliğini artırır.
  • Saça doğal bir parlaklık ve daha yumuşak bir yapı kazandırır.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Şekillendirme, Bitiş ve Koruma

Islak ve kuru saça göre formüle edilmiştir. Az miktarda Moroccanoil Bakım Yağı sayesinde saçın kurutma makinesiyle kuruma süresinin önemli ölçüde azalmasını sağlarken saçın kontrol edilebilirliğini artırarak şekillendirme işlemlerinde kolaylık sağlar. Kuru saçta; saçı yatıştırmak, elektriklenmeyi gidermek ve saçı güneş, rüzgâr gibi çevresel etkenlerden korumaya yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

Kimyasal İşlem

Boya ve diğer kimyasal işlemler, saç kütikülünde negatif etkiye neden olabilir, ayrıca saçta bulunan tirozin gibi amino asitlere zarar verebilir. Tirozin zarar gördüğü zaman saçın boyayı tutma gücü azalır; saç kuru ve hassas bir hal alır. Moroccanoil Bakım Yağı, besleyici maddeleri saça yeniden yüklemeye ve işlem sırasında saçı güçlendirmeye yardımcı olan protein ve antioksidanlar bakımından zengindir.

Saçı kimyasal işleme hazırlamak için, Moroccanoil Bakım Yağı’ndan yaklaşık 5 ml (2-3 pompa) kuru saça masaj yaparak uygulayın. Bu sayede Moroccanoil Bakım Yağı, kimyasal işlemlerin saça verdiği zararları azaltmaya yardımcı olurken, aynı zamanda işlemin saça daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Moroccanoil Bakım Yağı, saç tarafından emildiğinden dolayı, boya karışımına da 3-5 ml ekleyebilir ve boya işlemini her zamanki gibi uygulayabilirsiniz. Moroccanoil sayesinde bu işlemde boyanın saça daha iyi nüfuz etmesini sağlar, rengin derinliğini ve parlaklığını artırabilirsiniz. Boya uygulamasından önce saçı durulamayın.

Postişler

Moroccanoil Bakım Yağı, kabarma ve elektriklenmeyi azaltmada ve postişleri korumada son derece etkilidir. Postişlerde kullanılan her üründe olduğu gibi, Moroccanoil Bakım Yağı’nın postişin saçla birleştiği yerden itibaren 8 cm altına ıslak veya kuru olarak uygulanmasını tavsiye ediyoruz.

 

Temel İçerik

  • Argan Yağı: Saçın esnekliğini, yumuşaklığını ve kontrol edilebilirliğini yeniden kazanmasına yardım eden yağ asitleri ve antioksidanlar açısından zengindir.
  • Bezir Ekstresi: Keten tohumundan elde edilir. İyi bir alfa-linolenik asit kaynağı olup saçın sağlık kazanmasına yardım eden önemli bir yağ asididir.
  • Cyclomethicone & Dimethicone: Kumdan doğal olarak elde edilen, kozmetikte kullanılan saf silikonlardır. Saçta yapışkan bir kalıntı bırakmadan saça yumuşak bir yüzey kazandıran hafif yağ görevini görürler. Bu benzersiz moleküler yapı, saçta ağırlık yapmadan moleküllerin nefes alabilir bir set oluşturmasına yardımcı olur.

 

SAÇ BAKIM VE ŞEKİLLENDİRMEDE TAMAMEN YAĞ BAZLI YAKLAŞIM

Moroccanoil, saç bakım yağları dünyasının lideri ve öncüsüdür. Üstün performanslı kozmetik içeriklerle yağların; bakım ve besleyici özelliklerini birleştiren formüller yaratmadaki başarımız,  bizi diğer markalardan ayıran özelliğimizdir. Yumuşatma ve saçı temizlemeden, şekillendirme ve bitiş işlemlerine kadar tüm ürünlerimiz, saç bakım ve şekillendirme kapsamında benzersiz bir yaklaşım ortaya koyar. Moroccanoil, saçın pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlarken her kullanımda saçın yapısını iyileştiren yağ bazlı ürünler sunar.

Normal ile Light Bakım Yağı Arasındaki Fark Nedir?

Argan Yağı’yla zenginleştirilmiş normal Moroccanoil Bakım Yağı, tüm saç tipleri için gözde bir ürün olmayı sürdürüyor. Etkili ve faydalı özel içeriğe sahip olan Light versiyonu da, özellikle çok ince ve açık renk saçların hassas ihtiyaçları için yaratıldı.

Henüz inceleme yapılmadı.

Be the first to review “MOROCCANOİL Bakım Yağı / Light”